Zakládání a údržba trávníků

Pokládka travních koberců

Zaměřujeme se na realizaci okrasných a sportovních trávníků nebo greenů. Nový trávník je možné realizovat 2 způsoby – osetím nebo založením travního koberce. Jaká varianta je pro Vaši zahradu vhodnější? To Vám pomůžeme zhodnotit a zrealizovat.

Pravidelné sekání trávníku

Dokonalého trávníku lze dosáhnout pouze kvalitní a pravidelnou údržbou ke které bezpodmínečně patří i pravidelná seč. Rádi se o Váš trávník postaráme. pravidelné sekání provádíme po celé Praze a okolí, po domluvě Střední Čechy.

CENÍK ZAHRADNICKÝCH PRACÍ

sekání trávníku praha
vertikutace trávníku

Vertikutace

Tímto úkonem Vám dokonale obnovíme trávník. Jedná se o odstranění zplstnatělých zbytků trávy, plevelu a mechu a zároveň slouží k prořezání vrchní vrstvy půdy. Dosáhneme tak zlepšení příjmu vzduchu, živin i vláhy a dopomůžeme tak k hlubšímu zakořenění trávníku.

Aerifikace

Tento úkon můžeme přeložit jako provzdušnění trávníku, který bývá podpořen pískováním a hnojením. Aerifikaci tím pádem využíváme ke zlepšení přístupu kyslíku pro kořeny trávníku. Využívá se k odstranění zhutnění půdy při nadměrném využívání a k lepšímu přístupu vody do trávníku. Ideální čas pro aerifikaci je od jara do podzimu.

Aerifikace trávníku Praha

Pískování trávníku

K aerifikaci neodmyslitelně patří pískování trávníku křemičitým pískem. Díky písku se ke kořínkům trávníku dostane voda a vzduch. Pískování doporučujeme provádět zejména u zatěžovaných trávníků.

napište nám:

FACEBOOK

INSTAGRAM

KONTAKT

+420 721507822

info@life4garden.cz