Aerifikace trávníku

Aerifikace trávníku je úkon, při kterém dojde k plošné perforaci travního drnu. Aerifikace zajistí lepší propustnost a půdní schází k pískování trávníku křemičitým pískem. travního drnu.

Následující aerifikační týdny:
20.6 – 25.6. 2022
11.7. – 15.7. 2022

Objednávky aerifikace trávníku provádějte na tel. čísle: 721507822 nebo na           e-mailu: info@life4garden.cz
Děkujeme !

Proč dělat aerifikaci trávníku ?
Přišly vysoké teploty a mnoho trávníků nyní trpí stresem z nedostatku vody i přesto, že trávník dostatečně zaléváte ? Může to být způsobené nekvalitním složením půdy v kterém trávník koření. Travní drn, respektive trávníkové kořeny potřebují přístup kyslíku a vody. Pokud se mu těchto základních složek nedostává, trávník řídne, není odolný vůči teplotám a jeho celkový vzhled je nezdravý.

Jak probíhá aerifikace trávníku ?
Před samotnou aerifikací trávník posekáme na nízko, takzvaně „co trávník dovolí“. Po seči trávníku nastupuje na řadu samotný aerifikátor, který dutými hroty perforuje trávník do hloubky cca 5cm. Díky dutému hrotu za sebou aerifikátor zanechá vytaženou hlínu z perforace, kterou je potřeba zlikvidovat.

Po přejetí trávníku aerifikátorem zůstanou v trávníku díry, které je následně piotřeba zapískovat křemičitým pískem. K tomu používáme tzv. pískovačku, která rozvnoměrně rozprostře po trávníku písek. Křemičitý písek frakce 3-5 mm je ideální, jelikož potřebujeme, aby písek propouštěl vodu a živiny. Díky hrubé frakci písku tak zajistíme dobré drenážní vlastnosti trávníku.

Po rozprostření písku po celé ploše je potřeba písek ještě zapravit do vytvořených děr a ke kořenům. To provádíme popotahováním brány po trávníku.
Po přetažení branami ještě podle potřeby trávník začistíme hrubým koštětem.